HİLMİ AĞBİ BİR TARAFTAN BAŞLASAK DİYORUM


Bu makale 2019-07-09 09:04:39 eklenmiş ve 373 kez görüntülenmiştir.
Hüsnü YÜCEL

Büyükşehir, Altınordu derken seçimler biteli epey oldu. Büyükşehir olmanın sorumluluğu daha büyük ve beklentiler daha fazla olduğu için bilhassa Büyükşehir bir taraftan bismillah demeli diye düşünenlerdenim. Biliyorum borç yükü çok fazla. Eliniz kolunuz bağlı. Ama bütün bunları bilerek göreve talip oldunuz. Basından takip edebildiğim kadarı ile her gün yeni yeni projelerden söz ediliyor. Beklenti çok büyük Sayın Başkan. Bir an önce bir taraftan başlamak lazım.

Burada benim acizane tavsiyem merkezi yönetimden bir şeyler koparmak lazım. Evet onu da biliyorum. Türkiye genelinde yatırımlarda tasarrufa gidiliyor. Hatta Sayın Erdoğan’ın sadece yüzde 75’i tamamlanan projeleri bitirelim talimatı var ama mutlaka Ankara’yı sıkıştırmamız lazım. Yatırımların ve paraların havada uçuştuğu dönemlerde çok yazdım. Bu böyle devam etmez ve bu hengameyi değerlendirip merkezi hükümetten büyük projeler koparmalıyız diye. Geçen dönem sınıfta kaldığımız en önemli proje şehir hastanesi projesidir. Bir çok il bu önemli projeye kavuşurken biz hastane yeri tartışmaları ile birbirimizi yedik. Tasarruf masarruf tedbirleri demeden Şehir Hastanesi Projesini kesinlikle kapmamız gerekiyor. Siz bu ülkede başarılı bir bakanlık görevi yürüttünüz. Ankara ile diyaloglarınız çok iyi. Zaten Sayın Erdoğanın’da  sözü var ve bu hastane bu Ordu’ya gelmeli. Havalimanı, Çevreyolu, Akdeniz Yolu, Doğalgaz projelerinde büyük emeğiniz var ve Ordu halkı sizden bir mega proje daha bekliyor. Biliyorum Şehir Hastanesi Projesi belediyeyi direkt ilgilendiren bir yatırım değil ama bu öncülüğü yalnız siz yapabilirsiniz. Bir de Şenel Yediyıldız’ın Sağlık Bakanlığı Komisyon Başkanı olması bu yatırımı gerçekleştirebilir. Sayın Vekilimizden de beklentilerimiz çok büyük. Ben Şehir Hastanesi Projesini daha önce de birkaç defa yazdım ve değişik yorumlar da almıştım. Bana en makul gelen yapıcı yorum ise, Üniversite Araştırma Hastanesi daha iyi olur yorumları idi. Bu da olabilir. Acilen Ordu’nun tam teşekküllü geniş yatak kapasiteli bir hastaneye ihtiyacı var Sayın Başkan. Şu andaki Eğitim Araştırma hastanesinin durumu içler acısı. Bu hastane bir an önce tarihe kavuşturulmalıdır. Gerçekten yamalı bohça gibi ilave klinikler ile ahı gitmiş vahı kalmış vatandaşların eziyet çektiği bir mekana dönüşmüş durumdadır.

Onun için yazımın başlığını bir yerden başlayalım diye özellikle seçtim. Büyükşehir olmanın bedeli büyük olmalı ve Ordu daha yeni yeni büyük projeler ile buluşmalı diye düşünüyorum. Bu projelerin öncülüğünü de Büyükşehir yapmalı. Büyükşehir olduğumuzu hissetmeliyiz. 

BEKLİYORUZ SAYIN BAŞKAN.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Ordu Hürses Gazetesi
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA