SİZ SİZ OLUN SAYIN BAŞKANLAR


Bu makale 2019-07-08 09:19:47 eklenmiş ve 224 kez görüntülenmiştir.
Mustafa KÖKSAL

Her daim bugün bir duruşunuz, bu il için değişik fikriniz, her daim o verdiğiniz doğru güzel sözleriniz olsun, gözlerininiz bu şehire, insanlara farklı baksın, ayaklarınız kibirden uzak ve içten samimi, yalın bir insan gibi sokaklarda alnınız açık başınız dik el ele bu insanlar ile çok farklı yürüsün, varsın başka gelsin insanlara anlayamadıkları. Yeter ki siz her daim bu Ordu için sen değil, kocaman sizler olun! 

Sizler bu insanları” sır” gibi severseniz, muradınız gerçek olur. Tohum toprağa gizlenirse yeşerir, sevgileri yüreğine ektiğin gibi olursa SEVGİ olur.

Sakın sıradan olmayın, tatsızda olmayın, kibirli hiç, mutlu ol insanlar ile. Düşündüklerinizi ne olur bu ilin insanları içinse hızla yapıverin. Bazı haddini bilmez gülüşler vardır ya sana bakan, dostlarına keyif veren düşmanına acı. 

Bazen birileri için ara sıra öyle gülünüz bence.

Bu ilde iş yapanlar her şeyin aslını değiştirdikleri için, hayatın ve doğanın da değişti. İşte olan, büyük felaket ve altında doğru yapılmış alt yapı çalışmaları olmazsa Ordu için felaket olurdu, bu konuda Enver başkan alt yapı için öncelik dedi, sağ olsun.

Siz bırakın hayat ve doğa olması gerekdiğince aksın gitsin.

İstediğiniz,d üşündüğünüz yol asla hiç sona ermez, hep olur zaten sizler olursanız. İnsanlara siz verin güveni ve güven içinde olduklarını bilsinler. Kimse kusursuz değildir, sizler de değilsiniz. Hayat bir yarıştır, tadını çıkarmak istediğiniz bu ise çıkarın, iş yapın dosdoğru ve yaparken millet içinse asla korkmayın. 

Bugündeyiz ve kıymetini ne kadar biliyoruz?

Yapmak istediğiniz de asla acele kara vermeyin, inatla vermeyin. Bugün devletler bile verdikleri yanlışın telafisine gider iken. Mesela Stad konusu mesela duru göl konusu.. Niye yeniden düşünülmesin gençlerin geleceği için.

Küçük parçalar ile değil büyük parçaları bize yapmak için uzatınız ellerinizi. 

Erken verilmiş karar aklın durma anıdır.

Yanınızda bomboş insanlarda olacak, çok değerlerde var, izin verin yapabildikleri kadar işi yapsınlar, hayatınızda boş kimse var ise o olanları da çıkarın ağırlık yapmasınlar, sonra aklınızdan yolunuzdan görüş alanınızdan bile.

İzin verin yer açılsın size doğru gelmek isteyenlere, yüzlerce insan olsun yüreğinizde, ne geçmişine saplan nede hayatından vazgeç.

Ömür dediğin şu an, sizler siz olun onu hak ettiğiniz gibi yaşayın ve mensubu olduğunuz ildekilere de yaşatın insanca başkansanız eğer. 

Size herkes her şeyleri diyebilir, “kibirli, mesafeli, ADAM, çok iyi” falan. Aslında sizi anlatır iken bilmeden hak ettikleri kendi resimlerini çizerler farkında olmadan insanlar bu ilde.

Sizler siz son olun ve geçmişe bakmayın, orada doğru yanlış olsa da, giden zaten gitti, bundan sonrası ile bu Ordu var başkanlarım.….

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Ordu Hürses Gazetesi
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA