NİÇİN BU HALDEYİZ


Bu makale 2019-07-05 09:54:15 eklenmiş ve 248 kez görüntülenmiştir.
Mehmet Ali AYDIN

Belki kendimizi ve yaşantımızı sorgularız diye.

BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) yönetiminde olanŞeyh Sultan bin Muhammed el Kasımi'nin oğlu Halit bin Sultan el Kasimi Londra'daki evinde seks ve uyuşturucu partisi yaparken 39 yaşında öldü. 

1972 yılından beri Şarika kentini yöneten Şeyhin büyük oğlu da 1999 yılında aşırı dozda eroin nedeniyle ölmüştü.

Şeyhin ölen oğlu Londra'da 90 milyon pound'a satılan evlerin bulunduğu bir yerde yüksek kalitede bir apartman dairesi bulunuyordu.

Belki çoğumuza sıradan bir haber gibi gelebilir. Fakat Müslüman olduğunu kabul ettiğimiz bir devletin yönetiminde söz sahibi olan ve dünyevi hiç bir maddi sıkıntısı olmayan bir ailenin çocuklarının ölüm sebepleri bizleri düşündürmeli. Paranın ve zenginliğin iman ile desteklenmediğinde ne gibi sonuçları olabileceğini görmemiz gerekir.

Milyonlarca garip, gurabanın, fakir, fukaranın geçim savaşı verdiği diyarların çocukları olarak onların sırtından kazandığınız paralarla mutluluk olmayacağının en güzel delili de bu olsa gerek. 

Meşru hayat yolları varken, bir Müslüman olarak gayrı meşru yollarda ömür tüketip ve sonunda pisi pisine ölmesi kadar üzüntü verici bir durum tasavvur etmek mümkün değil.

Dünyevi zevkler için ahiretinizi tehlikeye atmanın hiç bir anlamı yoktur.

Yine insan olarak ailesi adına üzülmemek mümkün değil. Allah hiç bir anne babaya evlat acısı tattırmasın, hele de böylesi acıları hiç!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Ordu Hürses Gazetesi
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA