Öznur GÖZÜDOK


GÖKDELENLER YIKILIYOR, YA DİĞER UCUBELER NE OLACAK?

GÖKDELENLER YIKILIYOR, YA DİĞER UCUBELER NE OLACAK?


Ordu’nun bu hafta en çok konuştuğu ve ulusal medyanın da yer verdiği haberlerden birisi de, Belde evlerin yıkım kararıydı.

Yıkılıyor, yıkılmayacak derken, bir anda son dakika bir kararla yıkım ekibi işine başladı ve bir şekilde yıkım devam ediyor.

Belde evleri yıkmaya kalkan Belediyemiz, kıyı kanuna aykırı Yılmaz-Tekintaş işbirliği ile izin verilip yaptırılan ayrıca Atatürk anıtını kapatan ve yetmezmiş gibi Anıt çevresini otopark olarak kullanan Ayışığı Cafe ile ilgili niye hiç bir şey yapmıyor? Belde evleri konusunda hassas medyamız ve halkımız ne düşünüyor acaba?!!

Belde evler gökdelen olduğu için mi gözünüze battı? Hadi onu yıkmaya başladıysanız, kıyı kanununa muhalefet eden Tomur cafe, Ayışığı Cafe, Anemon Otel gibi kıyı kanununa muhalefet olan işletmeleri de yıkın da görelim!

Turizm açısından dışarıdan gelen misafirleri ağırladığımız Mıdı Restaurant’ı da Ordu’ya tekrar kazandırın da, sizin gerçekten samimi olduğunuza inanalım. Turizm diye yırtınan birileri bunu da görmezden gelemez her halde.

Buraya yatırım yapmak için çağırdınız iş adamlarına yüksek fiyat çekip, Ordu’dan kovarcasına gönderiyorsunuz ya, yazık ediyorsunuz. Üstelik elimizde bulunanların da yakılıp yıkılmasına göz yumuyorsunuz.

Eğer bir şey yapıyorsanız, taraflı olarak yapmayın. Yıkılacakları yıkın, yapılacak olanlara da bir an önce sahip çıkın. Ordu bu kadar kötülüğü hak etmiyor.