DİN GÖREVLİLERİ BASKIYA MARUZ KALIYOR

Ordu Din Görevlileri Dernek Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Zaman zaman din görevlilerimiz, muhtarlarımız yada dernek yöneticilerimiz tarafından çeşitli baskılara maruz kalıyor.” dedi.
Bu haber 2017-10-04 09:30:05 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle bir açıklama yapan Ordu Din Görevlileri Dernek Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Cami deyince, elbette yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Rabbimizin “Şüphesiz, âlemlere bereket ve hidayet kaynağı olarak insanlar için vazedilen ilk ev, Mekke’deki (Kâbe)dir. Orada apaçık nişaneler, Makam-ı İbrahim vardır. Oraya giren emniyette olur.” (Âl-i İmran, 3/96-97.) buyurduğu yeryüzündeki ilk mabet olan kıblemiz Kâbe aklımıza gelmektedir. Mekke’yi Mükerrem kılan husus, yeryüzünün ilk mabedi olan Kâbe’nin orada bulunmasıdır. Her sene milyonlarca Müslüman Kâbe’yi ziyaret ederek orada Peygamberimizin ve geçmiş peygamberlerin hatıralarını bir kez daha yaşar ve diri tutarlar. Müslüman için cami ya da mescit deyince Kâbe’yi, Medine’de bulunan Mescidi Nebeviyi, Kudüs’te bulunan İslam’ın ilk kıblesi Mescidi Aksa’yı yâd etmez isek eksik kalırız.” diye konuştu.

Camilerin birleştirici ve bir araya getirici özeliğine de vurgu yapan Gündoğdu sözlerini şöyle sürdürdü: “Camiler, cem eden, toplayan, bir araya getiren, aynı safta yan yana, omuz omuza, kardeşçe durduran, secdelerde kulluğun zirvesine varılan yeryüzündeki Allah’ın evi Kâbe’nin birer şubesidir.” diyerek  birlikteliğe dikkat çekti.

 

“Cami medeniyetin beşiğidir”

Gündoğdu, “İnananları kurtuluşa davet eden kutlu çağrı ezanın minarelerinden yankılandığı camilerimiz, 15 Temmuz gecesi yine aynı minarelerinden diriliş çağrısı yapan salaları ile ülkemizin işgal ve terör hareketine direnişinin sembolü olmuştur. Cami,  şehirlerimizin kalbi, kimliği ve medeniyetimizin beşiğidir.”” Şeklinde konuştu.

 

“Baskılara maruz kalıyoruz”

Din görevlilerinin mesailerinin sabah namazı ile başlayıp gece yarısına kadar kesintisiz bir şekilde devam ettiğini ifade eden Ahmet Gündoğdu  son olarak şunları söyledi: “Bu hafta vesilesi ile mesaileri sabah namazı ile başlayıp gece yarısına kadar kesintisiz devam eden kıymetli din gönüllüsü meslektaşlarımızı hayırla ve dua ile yâd etmeliyiz. İnsanımız doğduğunda kulağına okuduğu ezan ile başlayan din gönüllüsünün vazifesi ölünceye kadar iyi yada kötü her anında toplumun yanında yer alarak devam etmektedir. Zaman zaman bu kutsal vazifeyi ifa eden meslektaşlarımız, muhtarlarımız ya da dernek yöneticilerimiz tarafından çeşitli baskılara maruz kalmaktadır. Meslektaşlarımızın vakar ve saygınlığına yakışmayan davranışlar onlara karşı sergilenmektedir. Buradan bir kez daha hatırlatmak isterim ki din görevlisi aynı zamanda Devlet memurudur ve onun silsile yoluyla amirleri kanunda yazılmıştır. Minberde, mihrapta giydiği cübbe ve sarıkla görev yapan Din Görevlisi şadırvan ve tuvalet temizlikçisi değildir, asla böyle görülmemeli ve buna göre davranılmalıdır.”  diyerek sözlerini tamamladı. Haber merkezİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ordu Hürses Gazetesi
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi